PROTEZ TIRNAK
PROTEZ TIRNAK

PROTEZ TIRNAK

 

Ellerimiz vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha dikkat çekicidir. Onların bakımı ya da bakımsızlığı da bu yüzden çok dikkat çekicidir. Ellerimiz ne kadar güzel olsa bile tırnaklarımız şekilsiz ya da kırık olursa bu güzelliğinden eser kalmayacaktır. El bakımı konusunda kişilerin en çok uğraştığı kısım ise tırnaklardır. Önceki yıllarda bakımı için uzun uğraşlar verilen ve uzun süren seanslarla düzeltilmeye veya uzatılmaya çalışan tırnakları günümüzde yaratmak çok kolaydır.


Protez tırnaklar, tırnakların üzerine uygulanır. Bu nedenle kendi tırnaklarınız ile eşdeğer görünür ve kendi tırnaklarınızmış gibi hissedersiniz. Protez tırnakların en güzel yanı ise kendi tırnaklarınıza veremeyeceğiniz veya verseniz bile kullanmakta zorlanacağınız tırnak şekillerini elde edebilmenizdir. Ayrıca istediğiniz desende ve renkte ve modelde tırnaklara sahip olabilirsiniz.


Protez tırnak yapılırken sıvı bir madde tırnakların üzerine yerleştirilir. O madde kuruduktan sonra protez tırnaklarınız oluşmuştur. Protez tırnaklar bu işlem hazır olarak da satın alınabilmektedir. Ancak kendi tırnağınız gibi olması için tırnağınıza göre yapılmış olması gerekmektedir. protez tırnak uygulamasında en yaygın kullanılan ve doğal duran yöntem jel yöntemidir. Bu yöntemle tırnaklar 3 aşamada yapılır. İlk aşamada jel tırnağın üzerine uygulanır ve tırnağın sabitlenmesi amaçlanır. İkinci aşamada tırnağa şekil verilmek amacıyla bir kat daha uygulanır ve üçüncü aşamada ise tırnağa şekil verilir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014